5 יח”ל פיזיקה

המילה “פיסיקה” מקורה ביוונית ומשמעה “של הטבע”. פיסיקה היא מדע העוסק בשאלות הקשורות לאירועים המתרחשים בטבע. הפיסיקה עוסקת במהות הטבע ולכן היא קשורה ומשפיעה על כל המדעים האחרים. תפקידה לתת תיאור של המציאות (הטבע והיקום) ולמצוא עקרונות וחוקים שיסבירו מציאות זו. הפיסיקה מחפשת סדר וסיבתיות בעולם: מהו חומר, מדוע גופים נעים, מדוע הירח אינו נופל עלינו, מניין נובעת אנרגיית השמש.

לימודי הפיזיקה מאפשרים:

  • תפקידים מאתגרים ביחידות עילית.
  • בונוס מוגדל באוניברסיטה.
  • תעודת בגרות איכותית.

הנושאים הנלמדים:
מכניקה-מדע העוסק בגופים, בכוחות שהם מפעילים אלה על אלה ובהשפעת כוחות אלה על תנועת הגופים.

​אלקטרומגנטיות-תופעות העוסקות במטענים חשמליים נייחים, חקר של מצבי זרימה חשמלית, תופעות מגנטיות והקשר שבין מטענים חשמליים ומגנטיות.

​קרינה וחומר-האור, המודל החלקיקי של האור, תופעות יסודיות של האור, גלים מכניים ואלקטרומגנטיים, מבנה האטום והגרעין, ומבוא לתורת הקוונטים.

​ניסויי חקר ואישוש במעבדת הפיזיקה המתקדמת שבבית הספר.

5 יח”ל מדעי המחשב

לימודי מדעי המחשב מאפשרים לתלמיד לרכוש בסיס ידע מצוין במקצוע מבוקש, ברמת 5 יחידות לימוד. כל הבוגרים המסיימים את לימודיהם בהצלחה, רוכשים בזמן הלימודים את היכולות הנדרשות ללימודי המשך באקדמיה כגון: יכולת לימוד עצמית, התמודדות ופתרון בעיות מורכבות, חשיבה אנליטית ומופשטת.

תכנית הלימודים

נושאי חובה-ליבה: מבנה המחשב ופעולתו, יסודות תכנות וכתיבה אלגוריתמית, תכנות בשפת C#, תכנון מערכות מידע על בסיס Access, הכרות עם מבני נתונים שונים, אוטומטים ושפות פורמליות.