אחד היתרונות הבולטים של כפר נוער הוא המשק החקלאי. זהו מקום נוסף בו התלמידים יכולים לממש את עצמם ולבוא לידי ביטוי במסגרת עבודה ולימודים.P1090506

הענפים:

אורוות ספורט – אורווה בה כ-30 סוסים, זירות רכיבה מוארות ורחבות, חצר חופש, שטחי מרעה, זירת אימון עגולה וסחרחרת סוסים. בחווה לומדים רכיבה תלמידים מכנות וכן בני נוער וילדים המגיעים לרכיבה טיפולית.

כל שנה כ-20 תלמידים נבחנים לבגרות באורווה, כ-30 תלמידים עובדים באופן קבוע במסגרת יום משק או נבחרת וכ-50 תלמידים לומדים פרשות במסגרת לימודי המשטרה או בקורס מדריכי רכיבה.

התלמידים העובדים באורווה מטפלים בסוסים, מקרצפים את עורם, מנקים את הפרסות, מאכילים אותם, משקים אותם ואפילו עושים להם ראסטות ברעמה.

הרפת – מאז הימים - 018
בהם ביקר ברפת שלנו ראש הממשלה דאז, דוד בן גוריון, הרבה השתנה כאן.  מחליבה ידנית עברנו  למכון חליבה מאוד משוכלל.

העלינו את התוצרים והיום אנחנו חולבים כ-850 אלף ליטר בשנה, העגלים שאנחנו מגדלים לפיטום נותנים לנו 120 טון בשר עגל משובח כל שנה, 200 תלמידים עובדים כל שנה ברפת, חלקם במסגרת יום משק וחלקם במסגרת נבחרת ו-20 תלמידים נבחנים כאן לבגרות כל שנה.

העבודה ברפת היא לא קלה אבל חוויה לכל החיים.

הכלביה – תלמידי המגמה החקלאית יכולים להשתלב בעבודה בכלביה. ביום יום עוסקים בטיפול בכלבים, האכלה, ניקיון וליווי בטיול. מעבר לכך, תלמידים רציניים יכולים לעסוק באילוף ולרכוש מיומנות בתחום ייחודי זה.34002

הלימודים במגמה

לימודי הביולוגיה והחקלאות מאפשרים לתלמידים ללמוד מקצוע בגרותי מורחב בו יש התנסות חווייתית מחוץ לכיתה, בסביבה ירוקה עם בעלי חיים. בגרות בביולוגיה ובחקלאות מאפשרת לשלב לימודים עיוניים עם יחידה מעשית שנלמדת מאחד מענפי המשק – באורווה, ברפת או בנוי.